Hrvatska i Srbija podijelile bodove

Danas su na rasporedu utakmice 4. kola SP-a u rukometu u okviru grupa A i C.Do sada su okončana tri susreta, a najviše pažnje, bar kada je u pitanju Balkan izazvala je utakmice između Hrvatske i Srbije.

Dosta tvrda utakmica između ove dvije selekcije okončana je podjelom bodova. Kraj je sviran kod rezultata 24:24.

U prvom poluvremenu niti jedna ekipa nije uspjela doći do dva pogotka razlike, Prvih 30 minuta završeno je rezultatom 13:12 za selekciju Srbije, a sve to govori kako je tokom ovog dijela tačno 12 izjednačenja.

U drugom dijelu Hrvatska je uspjela doći do, prvi put u susretu, dva gola prednosti, ali povoljan rezultat koji bi vodio do pobjede nije uspjela zadržati do kraja susreta koji je završen sa 24:24.

Jedina je ovo utakmica završena u okviru grupe C, a iz grupe A završene su utakmice u kojima je selekcija Tunisa slavila protiv Bahreina sa 28:21 (15:12), odnosno Francuska protiv Njemačke sa uvjerljivih 30:23 (13:10).

Večeras se još igraju utakmice u kojima se sastaju: Danska - Alžir, Španija - Egipat i Ruminija - Australija.