EP u rukometu: Španija savladala Mađarsku sa 31:29

Rukometna reprezentacija Španije pobijedila je Mađarsku sa 31:29 u okviru drugog kola grupe 2 na Evropskom prvenstvu u Poljskoj, prenosi Anadolu Agency (AA).

Tokom prvog poluvremena Mađarska je pružila dobar otpor favoriziranoj Španiji pa se na odmor otišlo rezultatom 15:15.

Drugo poluvrijeme rukometaši Španije su igrali mnogo bolje pa su na kraju slavili sa dva gola razlike, 31:29.

U redovima Španije Valero Rivera je postigao pet golova, dok je Laszlo Nagy bio najefikasniji igrač Mađarske sa 9 golova.

Reprezentacija Španije u grupi 2 zauzima 2. mjesto sa šest bodova, dok je Mađarska posljednja bez osvojenih bodova.

Na programu je večeras i utakmica između Švedske i Danske.