Domaća selekcija upisala i drugu pobjedu

U subotu je na Svjetskom prvenstvu  za rukometaše odigrano šest susreta 2. kola i to u grupama B i D.

Domaća selekcija Švedske slavila je uvjerljivu pobjedu nad selekcijom Slovačke rezultatom 38:22. Iako se na početku činilo da će se Švedi morati i više namučiti protiv današnjih protivnika, drugo poluvrijeme, koje je započelo rezultatom 15:14, donijelo je rasplet iz kojeg su sa 16 gololva razlike domaćini upisali i drugu pobjedu na prvenstvu.

U susretu između Norveške i mađarske bolji su bili Mađari sa rezultatom od 26:23 iako su na poluvremenu gubili sa 14:16. Ubjedljivi su danas bili i rukometaši J.Koreje koji su sa 37:22 slavili nad selekcijom Čilea, a Japan je došao do možda iznenađujuće pobjede nad selekcijom Austrije sa rezultatom 33:30.

Utakmica između Poljske i Argentine završena je tijesnom pobjedom Poljaka. Rezultat je bio 24:23 (11:6), a bodove iz utakmice između Islanda i Brazila odnijela je selekcija Islanda pobijedivši sa 34:26 (19:12)

U nedjelju se igraju ostali susreti 2. kola u okviru grupa A i C.