Danci uvjerljivo protiv Norvežana do krova svijeta u rukometu

Rukometna reprezentacija Danske prvi put u svojoj historiji osvojila je Svjetsko prvenstvo. Oni su u finalu pobijedili Norvešku sa rezultatom 31:22, te sasvim opravdano su na krovu svijeta u rukometu.

Danska je u 28. minuti meča prvi put stigla do prednosti od šest golova i od tada su kontrolisali meč, na pauzu su otišli sa rezultatom 18:11.

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa drugačije, a kako je vrijeme odmicalo Danci su bili sve uvjereniji u svoju pobjedu, norvežani su pokušavali smanjiti prednost, ali nisu ništa mogli samouvjerenim Dancima.

Do kraja meča, sada već najbolja rukometna reprezentacija na svijetu zadržala je prednosti i na pobjednički podiji su se popeli sa rezultatom 31:22.