Bosna pobjedom krenula u pohod na Evropu

Rukometaši Bosne pobjedom su krenuli u novu sezonu takmičenja u Ligi prvaka. Svladan je francuski Chambery rezultatom 24:23.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i sve do 18. minute su bili u prednosti. Kapisoda je sa sva uzastopna sedmerca doveo Bosnu u vodstvo (8:7). Nakon toga su Sarajlije imale prednost i od četiri gola, što su do kraja poluvremena prokockali, te se na pauzu odlazi rezultatom 13:12 za Bosnu.

U nastavku je Bosna održavala prednost u prvih deset minuta, a nakon toga Francuzi preokreću rezultat. U posljednje dvije minute Bosna je ušla s minimalnom prednošću (23:22), ali gosti brzo poravnavaju.

Gol za pobjedu Bosne postigao je Banić u posljednjim sekundama susreta.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Damir Doborac sa sedam postignutih golova, a najzaslužniji za pobjedu studenata bio je golman Nebojša Grahovac sa čak 20 odbrana.

U 2. kolu ekipa Bosne BH gasa 11. oktobra gostuje u Sloveniji protiv ekipe Gorenja.