BiH bolja od Italije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Zenici u utakmici 7. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2010. u Austriji pobijedila selekciju Italije sa 31:28 (19:16).

U premijernoj utakmici u novootvorenoj zeničkoj Gradskoj areni bh. rukometaši ostvarili su četvrtu pobjedu u kvalifikacijama, uz dva poraza i jedan remi, kojom su zadržali treću poziciju u Drugoj grupi, iza Rusije i Srbije.

Glavnu prednost izabranici selektora Halida Demirovića ostvarili su u finišu prvog poluvremena kada su poveli sa četiri gola. U drugom dijelu najveća prednost našeg tima u dva navrata iznosila je sedam golova.

Najefikasniji u redovima bh. reprezentacije bili su Vukašin Sojanović sa osam, Damir Doborac sa šest, te Muhamed Toromanović i Deni Velić, koji nije imao promašaja, sa po pet postignutih golova.

Sredinom prvog poluvremena Adnan Jaškić teže je povrijedio rame te je njegov nastup u preostala tri susreta kvalifikacija, protiv Švicarske (14. juna), Rusije (18. juna) i Farskih Ostrva (20. juna), pod znakom pitanja.