Atletico Madrid preko Barce do Superkupa

Atletico Madrid pobjednik je španskok rukometnog Superkupa. Do trijumfa su došli preko aktuelnih prvaka Španije ekipe Barcelone, koju su savladali sa 33:26.

Prvih 20 minuta prvog poluvremena rezulta je bio u egalu, da bi u posljednjim minutama rukometaši Atletica uspjeli pobjeći Barci na plus tri gola (13:10).

Drugo poluvrijeme pripalo je Madriđanima koji su se sa serijom od 10:4 odlijepili na plus 9 golova prednosti. Na kraju utakmice na semaforu je stajalo 33:26 za veliki trijumf Atletica.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su  Lazarov, Aguinagalde i Markussen sa po 6 golova, dok  je kod Barcelone sa 5 golova najefikasniji bio Rutenka.