Walter Dix najbrži Amerikanac

Američki 25-godišnji sprinter Walter Dix iskoristio je izostanak ozlijeđenog Tysona Gaya i na Atletskom prvenstvu Sjedinjenih Američkih Država u Eugeneu slavio nakon 100 metara i u utrci na 200 metara.

U finalu na 200 metara Dix je pobijedio sa rezultatom 19.95 ispred Darvisa Pattona (19.98) i Jeremyja Dodsona (20.07) koji su također izborili plasman na Svjetskom prvenstvu u Daeguu.

Na 200 metara u konkurenciji atletičarki trijumfirala je Shalonda Solomon koja je u posljednjih 50 metara prestigla Carmelitu Jeter i trijumfirala sa ovosezonskim najboljim vremenom 22.15. Jeneba Tarmoh zauzela je treće mjesto s vremenom 22.28, te tako kao posljednja izborila SP.

Sanya Richards-Ross, svjetska prvakinja na 400 metara, zauzela je tek sedmo mjesto, čime su okončana njena nadanja da bi na SP-u mogla do dvostrukog naslova na 200 i 400 metara.