Veliki uspjeh: Lejla Njemčević rangirana na 4. mjesto najboljih biciklistkinja svijeta
![Veliki uspjeh: Lejla Njemčević rangirana na 4. mjesto najboljih biciklistkinja svijeta](https://storage.radiosarajevo.ba/article/457921/871x540/Lejla Njemčević (foto Agdal Nuhanović).jpg?v1653385582)
Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević (Tanović) nastavila je svoj put ka vrhu svjetskog biciklizma, tako je nakon posljednjeg upisa bodova napredovala za jednu poziciju i trenutno zauzima 4. mjesto na Svjetskoj maraton UCI ranking listi.
Plasman na četvrto mjesto Svjetske ranking liste je ranking karijere za našu takmičarku, ali i najbolji plasman u historiji BiH.
Nakon skoro pola sezone i dva Svjetska kupa Lejla Njemčević se plasirala u top pet pozicija na UCI ranking listi, do kraja sezone je u planu nastup na preostalih pet Svjetskih kupova te ima priliku da dodatno popravi svoj najbolji ranking.
![Hanadi Maslo na protestu u Sarajevu: Vlasti moraju reagovati. Razočarana sam slabim odzivom građana](https://storage.radiosarajevo.ba/article/579070/300x185/protesti-sarajevo-femicid-ngrsa-16feb25-11.jpg?v1739711649)
Hanadi Maslo na protestu u Sarajevu: Vlasti moraju reagovati. Razočarana sam slabim odzivom građana
U vrhu poretka nije došlo do promjena, tako da je na prvom mjestu iskusna Ariane Luthi iz Švicarske.
Naredno takmičenje za našu takmičarku je Svjetski kup u Poljskoj koji se održava 05. juna, a zatim je planiran nastup na Evropskom prvenstvu u Češkoj.
1. Ariane Luthi (Švi) – 1770
2. Sosna Katazina (Lit) – 1531
3. Stefanie Dohrn (Njem) – 1502
4. Lejla Njemčević (BiH) – 1229
5. Fasolis Costanza (Ita) – 1138
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.