Utakmica za infarkt: Amerikanci preokretom do bronze

Odbojkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država savladala je u utakmici za bronzanu medalju reprezentaciju Rusije rezultatom 3:2.

Amerikanci su do trijumfa došli u infarkt završnici. Nakon prva dva seta niko nije očekivao da bi prvak iz Londona mogao izgubiti utakmicu. Rusija je prva dva seta riješila u svoju korist. Prvi rezultatom 25:23, a drugi još ubjedljivije (25:21).

Potom su se probudili Amerikanci. Treći i četvrti set riješili su u svoju korist identičnim rezultatom (25:19). U petom su napravili fantastičnu seriju i preokretom došli do pobjede rezultatom 15:13.