UNSA najuspješnija ekipa univerzitetskog EP-a

Univerzitet Sarajevo najuspješnija je ekipa 5. evropskog univerzitetskog prvenstva u karateu, koje je danas završeno u Sarajevu.

Karatisti UNSA su u konkurenciji 102 univerzitetska tima iz 23 zemlje osvojili tri zlatne i jednu bronzanu medalju.

Zlatna odličja osvojila je selekcija UNSA u ekipnim borbama te pjedinačno Edin Muslić u kategoriji do 60 kg i Alem Kupusović u kategoriji do 84 kg. Kupusović je bio i član tima koji je u ekipnim borbama došao do zlata i po tome je najuspješniji takmičar prvenstva. Bronzanu medalju osvojio je Nermin Potur u kategoriji do 75 kg.

Organizator prvenstva bio je Karate klubu Ilidža, koji je dobio čestitke delegata Evropske univerzitetske sportske asocijacije (EUSA), kao i potpredsjednik Evropske karate federacije (EKF) Stjepana Čelana.

Prvenstvo je održano u sportskoj dvorani Gimnazije Dobrinja.