Judo: Toni Miletić osvojio zlato na Europa kupu u Paksu

Fena
Bosanskohercegovački judist Toni Miletić osvojio je zlatnu medalju na Europa kupu U21 koji se održava u mađarskom gradu Paksu.

Miletić je slavio u kategoriji do 90kg i plasirao se u sami vrh svjetske U21 ranking liste, saopćeno je iz Judo saveza BiH.

Uspješan nastup imao je i Almin Šljivo koji je u kategoriji do 81kg zauzeo 7. mjesto, dok su Hadis Jerlagić (100kg) i Domagoj Marić (90kg) eliminisani u prvom kolu.

''Atom Kup'' - evropski judo kup za takmičare do 21 godine jedno je od najjačih svjetskih takmičenja u godini za pomenutu kategoriju.

Sutra će nastupiti bh. reprezentativke Aleksandra Samardžić (-70kg) i Ivana Jozeljica (-66kg).