Sjajne vijesti: Plivači kluba Sport time osvojili 38 medalja na 'Božićnom kupu 2023' u Mostaru

0

Takmičari Plivačkog kluba Sport time iz Sarajeva osvojili su 38 medalja na 11. tradicionalnom međunarodnom "Božićnom kupu 2023" održanom u suboru, 16. decembra, u Mostaru.

Na takmičenju u organizaciji Akademskog plivačkog kluba Zrinjski iz Mostara nastupili su plivači i plivačice iz 16 klubova. Plivački klub Sport time pod vodstvom trenera Aldina Avdića bio je najbolje plasirani iz Bosne i Hercegovine, na drugom mjestu u ukupnom skoru.

Zlatne medalje iz Plivačkog kluba Sport time osvojili su: Berin Ikanović (u četiri discipline), Tesnim Maksumić (tri), Veljko Marković (dvije), te Nejra Kovačević.

Dva muškarca pretukla policajca prilikom hapšeja: Jedan uspio pobjeći

Srebrni su bili: Tahir Zukić (u četiri discipline), Ammar Avdić (tri), Džana Kamenjašević (dvije), te Omar Efendić, Uma Avdić, Jan Radenović, Veljko Marković, Nejra Kovačević i Farah Godinjak.

Do bronzi su plivali: Ella Oković (u tri discipline), Nejra Kovačević (dvije), Farah Godinjak (dvije), te Omar Efendić, Jan Radenović, Kerim Nuhbegović, Ammar Avdić, Uma Avdić i Džana Kamenjašević.