Selektor Hrvatske poludio zbog odluke sudije iz Srbije: 'Počastio' ga psovkama i uvredama

0

Kontraverzna odluka srbijanskog sudije Vojina Putnikovića potpuno je naelektrisala atmosferu na utakmici Hrvatske i Grčke u četvrtom kolu skupine A vaterpolskog turnira na Olimpijskim igrama.

Na početku posljednje četvrtine, pri vodstvu Barakuda od 11-9, Putniković je Hrvatskom Matiasu Biljaki dosudio tzv. brutality. Biljaka je isključen do kraja utakmice, a iduće četiri minute Hrvatska je morala igrati s igračem manje, kako u obrani tako i u napadu.

Razlog za ovako drastičnu kaznu bio je i ostao nejasan svima koji su gledali utakmicu, javlja Gol. Biljaka je bio u plivanju za loptu i rukom je nehotice pogodio u glavu jednog grčkog igrača, što suci na prvu uopće nisu sankcionirali tako rigorozno. Međutim, uslijedio je pregled snimke na kojem se vidjelo da nije to bilo tako strašno, ali Putniković je dosudio brutality i razjario selektora Hrvatske Ivicu Tucka

Grom udario u plažu na jadranskoj obali, najmanje troje ljudi završilo u bolnici

Grci su se, igrajući konstantno s igračem više, vratili u utakmicu, a Tucak je sredinom četvrte četvrtine pozvao jedan time-out tokom kojeg se jasno moglo čuti šta misli o toj spornoj Putnikovićevoj odluci.

"Onaj violence, za šta mi radimo tri godine, šu*ak jedan", povikao je Tucak, zatim i zagrmio prema igračima:

"Dođi ovdje! Dobit ćemo ovu utakmicu, želim ovaj karakter do kraja!"