Šehoviću tri, Muhiću dva zlata na EP u powerliftingu i bench pressu

Fena
Na Evropskom prvenstvu u powerliftingu i bench pressu WUAP federacije, održanom u austrijskom gradu Telfsu, bosanskohercegovački takmičari osvojili su sedam medalja - pet zlatnih i dvije srebrene.

Višestruki svjetski, evropski i balkanski prvak Sejfo Šehović osvojio je prva mjesta u master kategoriji 74 kilograma u powerliftingu, deadliftu i relativnom poretku u deadliftu sa oborenim svjetskim rekordom 231 kg.

Sjajan nastup zabilježio je Irfan Muhić, koji je zauzeo prva mjesta u bench pressu open kategorija 125 kg, podigavši 245 kg i submasteru oborivši novi svjetski rekord 240 kg, te drugo mjesto u apsolutnom i relativnom poretku.

Mahiru Mori pripala je druga pozicija u bench pressu (submaster, kategorija 110 kg).