Raduj se Bosno i Hercegovino: Srebrena medalja za Anđelu Samardžić i Univerzitet u Sarajevu

2

Anđela Samardžić judo reprezentativka BIH i predstavnica Univerziteta u Sarajevu, prvog dana Europskog Univerzitetskog Borilačkog Prvenstva, koje se održava u Zagrebu 21. do 23. jula 2023. godine, osvojila je srebrenu medalju.

Anđela je nastupila u kategoriji do 57kg i ostvarila 4 pobjede nad predstavnicama Njemačke - Kyra Brand, Austrije - Paula Filzwieser, Holandije - Danique Janssen i Francuske - Salome Guerre, dok je u finalnom meču bolja bila predstavnica Njemačke Jana Ziegler.

Anđela Samardžić je inače studentica Prehrambeno-poljoprivrednog Fakulteta Univerziteta u Sarajevu.

Kasim Mujičić čekao 31 godinu na ulazak u Arnaudija džamiju: 'Nikad nisam izgubio vjeru'

Medalju je uručio Tehnički direktor EUSA (Evropska Univerzitetska Sportska Asocijacija) prof. Dr. Branislav Crnogorac.

Danas je nastupila i Mila Petrović koja je predstavljala Univerzitet u Travniku, te osvojila peto mjesto sa tri pobjede i dva poraza, Mila je studentica Edukacijskog fakulteta u Travniku.

Sutra nas očekuju nastupi Mustafe Hebiba do 81kg Univerzitet u Sarajevu, Domagoja Pušića do 81kg Sveučilište u Mostaru, Tonija Miletića do 90kg Univerzitet u Sarajevu, Božidara Vučurevića do 90kg Univerzitet u Banja Luci i Domagoja Marića do 100kg Sveučilište u Mostaru.

Raduj se Bosno: Nove dvije medalje za Bosnu i Hercegovinu na Europa kupu

Ovo prestižno Evropsko Univerzitetsko prvenstvo okupilo je 398 Univerziteta iz 31 europske zemlje i 1537 sportista.