Odbojkašice Srbije u finalu Olimpijskih igara

Žnska odbojkaška reprezentacija Srbije odmjerila je danas u polufinalu odbojkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, snage s reprezentacijom Sjedinjenih Američkih Država. Slavile su Srbijanke rezultatom 3:2.

Prvi set u svoju korist riješile su odbojkašice Sjedinjene Američke Države rezultatom 25:20. Srbija se vratila u drugom setu, a aktuelne prvakinje svijeta izgubile su drugi set rezultatom 25:17.

Srbija do potpunog preokreta dolazi u trećem setu. Izabranice Zorana Terzića riješile su ovaj set u svoju korist rezultatom 25:21. Amerikanke do izjednačenja dolaze u četvrtom setu koji rješavaju u svoju korist rezultatom 25:16.

Pobjednika je odlučio peti set, a uspješnije su bile odbojkašice Srbije koje su slavile rezultatom 15:13 u petom setu.