Ma, bravo! Naš taekwandoista Nedžad Husić osvojio zlato na turniru u Sloveniji

0

Najbolji bosanskohercegovački taekwandoista Nedžad Husić je osvojio prvo mjesto na G1 turniru u Sloveniji.

Nedžad Husić je redom pobjeđivao predstavnike Kazakhstana, Slovenije i Belgije. Rezultati u sve tri borbe bile su 2:0, i tako je Husić došao do finala

U finalu ovog turnira sreli su se naš taekwandoista i predstavnik Hrvatske, te je naš borac pobijedio rezultatom 2:1

Oglasio se Emir Suljagić nakon govora Davida Camerona

Ovo je nastavak fantastičnih rezultata našeg taekwandoiste.

Pored zlatne medalje, Husić je osigurao sebi i dodatnih deset bodova za svjetsku rang listu

Na toj rang listi, Husić trenutno zauzima 14. mjesto na svijetu u svojoj kategoriji.

Pudar i Husić najbolji bh. sportisti u 2022., Salihamidžić sportska ličnost decenije

Inače, treba spomenuti kako je pobjeda na ovom turniru jako bitna za olimpijsku normu. Naš taekwandoista je već bio na Olimpijadi u Tokiju, gdje je izgubio u repasažu za bronzanu medalju

Zbog ovih rezultata, ali i drugih u posljednjih nekoliko godina, očekuje se da će Husić dobiti poziv za Olimpijske igre 2024. godine, koje će se održati u Parizu

🔊G1 Slovenia Open | Nedžad Husić 🥇🇧🇦🥋 📌Najbolji bh. taekwondoista Nedžad Husić osvojio je zlatnu medalju na Slovenia G1...