Livnjak osvojio europsko zlato, nadamo se sjajnom rezultatu Amela Tuke

1

Hrvatski atletičar Filip Mihaljević, koji je rođen u Bosni i Hercegovinu u - Livnu, osvojio je zlato u bacanju kugle na Europskom prvenstvu u Munchenu.

Hrvatski rekorder u bacanju kugle natjecanje je otvorio hicem od 20,37 metara, uslijedio je hitac od 21,05 m, a potom je preuzeo vodeću poziciju u trećoj seriji bacivši kuglu 21,27 metara.

U četvrtoj seriji Mihaljević je još popravio taj rezultat hicem od 21,53 metra, a sjajan nastup zaključio je hicem od 21,88 u posljednjoj seriji za potvrdu europskog zlata.

Alen Pleh osuđen na osam godina zatvora

Tuka: 'Osnovni cilj mi je plasman u finale na Europskom prvenstvu u Minhenu'

Drugo mjesto osvojio je Armin Sinančević iz Srbije (21,39 m), a treće Čeh Tomaš Stanek (21,26 m).

Prošle godine je hrvatski rekorder osvojio broncu na dvoranskom prvenstvu i postao prvi hrvatski kuglaš s medaljom na tom natjecanju.

Filip Mihaljević

Na Europskom prvenstvu u Munchenu nastupa i naš najbolji sportista Amel Tuka, kojeg očekuje nastup na 800 metara.

Tuka, prema saznanjima portala Radiosarajevo.ba u Munchen kreće danas, 16. augusta.

Prvi nastup, zajedno sa Abedinom Mujezinovićem, imat će u četvrtak u 10.10 sati.

Polufinala su na rasporedu u srijedu u 20.27 sati, a finale je na program posljednjeg dana dana Europskog prvenstva, u nedjelju, 21. augusta u 19.40 sati.