Lana Pudar se javila iz Izraela i otkrila zašto je osvojila najvrijedniji pehar u karijeri

9

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) osvojila je u subotu, 9. septembra, zlato u disciplini 100 metara delfin na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu.

Lana je u finalu ostvarila vrijeme 57.77. Druga je bila Leah Schackley iz SAD-a sa vremenom 58.29.

Bronzu je osvojila Hirai Mizuki iz Japana sa vremenom 58.35.

Upozorenje: Ovo su četiri prevare koje bi vas mogle skupo koštati

Podsjetimo, Lana Pudar je na Svjetskom juniorskom prvenstvu osvojila ukupno tri medalje.

Zlatna je bila u disciplini 200 metara delfin te postavila novi rekord svjetskih juniorskih prvenstava.

U disciplini 50 metara delfin osvojila je srebrenu medalju i u subotu ponovo zlatna na 100 metara delfin.

Nakon još jednog fenomenalnog uspjeha, javila se i Lana Pudar iz Izraela.

"Kako je nekako postala navika i ovoga puta ću vam se obratiti sa kratkom izjavom. Iza mene je Svjetsko juniorsko prvenstvo i mogu vam reći da sam jako zadovoljna rezultatima. Dvije zlatne medalje, jedna srebrena i moram reći, za mene do sada najvredniji pehar, a to je pehar za najbolju takmičarku na ovom Svjetskom juniorskom prvenstvu.

Sezona je bila vrlo duga i naporna i bilo je nekih trenutaka gdje je ritam treninga, takmičenja, odlazaka od kuće postao vrlo iscrpljujući, ali sada kada stavimo na sto i pogledamo šta je sve postignuto ove sezone. Mogu zaista reći da je vrijedilo i da smo ja i moj tim vrlo ponosni i zadovoljni svime što je postignuto", kazala je Lana.

Osmijeh Lane Pudar, zlatna medalja oko vrata i himna Bosne i Hercegovine u Izraelu

Pudar je iskoristila priliku da se osvrne na cijeli sistem podrške zbog kojeg je ona danas ovoliko uspješna u plivanju.

"Ništa ne bi bilo moguće bez podrške sponzora, institucija i ne smijem zaboraviti svoju porodicu, koja je uvijek tu za mene, moj tim i veliko hvala svim ljudima iz Bosne i Hercegovine i dijaspore na podršci. Moram reći da mi je bilo jako drago vidjeti i bh. zastave na tribinama i ove medalje i uspjesi su uspjesi svih nas. Veliko hvala još jednom i nadam se da ćemo u budućnosti nastaviti sa ovakvim rezultatima", kazala je Lana Pudar.

Pogledajte njenu izjavu iz Izraela:

Zlato našem bosanskom zlatu 🥇🥇🏆 Lana, hvala za ove radosti 💓💐💓 Prva izjava Lane Pudar iz Izraela nakon osvajanja tri medalje za Bosnu i Hercegovinu 🇧🇦💓🇧🇦💓🇧🇦💓 #LanaPudar #Bosanka #Zlatnamedalja