Karate reprezentacija BiH osvojila sedmo mjesto na evropskom prvenstvu u Limasolu

Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je sedmo mjesto u ukupnom poretku 43. evropskog prvenstva, koje je održano u kiparskom Limasolu od 5. do 7. februara.

Na prvenstvu je učešće uzelo 943 takmičara iz 48 zemalja, a Bosnu i Hercegovinu je u svim kategorijama predstavljalo 29 reprezentativaca.

BiH je završila kao sedmoplasirana reprezentacija osvojivši dvije zlatne i tri brzonzane medalje, saopćeno je iz Karate saveza BiH.

Zlatne medalje su osvojili bh. karatisti Hamza Ćajić (kadeti borbe +70kg) i Marin Brkić (juniori borbe -76kg), dok su se bronzama okitili Dina Mahmud (kadetkinje borbe +54kg), Eldin Hajdarpašić (kadeti borbe -52kg) i Sanin Kanlić (U21 borbe +84kg).