Ismail Zulfić oborio bh. rekord i stigao do četvrtog mjesta na Europskom prvenstvom

0
Fena

Ismail Zulfić, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je večeras, 23. aprila četvrto mjesto na Europskom seniorskom prvenstvu u Portugalu.

Trinaestogodišnji predstavnik Bosne i Hercegovine finalnu trku u disciplini 50 metara delfin završio je sa rezultatom 40:64, te tako postavio lični i novi državni rekord Bosne i Hercegovine.

Zlato je osvojio predstavnik Ukrajine (36:14), srebrni je bio reprezentativac Španije (37:49), ispred bronzanog Grka (38:60).

FK Željezničar ostvario ključnu pobjedu u borbi za opstanak, na Grbavici 'pali' Tuzlaci

Na Evropskom prvenstvu u Madeiri istorijski rezultat za BiH napravio je takođe trinaestogodišnji Ismail Barlov koji je u nedjelju, prvog dana takmičenja, osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara prsno.

Barlov je nastupio i jučer, 22. aprila u disciplini 150 metara mješovito i osvojio šesto mjesto, a do kraja smotre najboljih paraplivača Starog kontinenta očekuje ga i još nastup u disciplini 50 metara leđno.

Europsko prvenstvo u portugalskoj Madeiri održava se od 21. do 27. aprila.

Ismail Zulfić bh. rekordom do četvrtog mjesta na EP 🇧🇦🇵🇹 Ismail Zulfić, paraplivački reprezentativac Bosne i...