Gorčić u drugom kolu Futuresa u Italiji

Bosanskohercegovački teniser Ismar Gorčić plasirao se u drugo kolo Futures turnira u Avezzanu (Italija), vrijednog 10.000 dolara.

Gorčić je u prvom kolu pobijedio domaćeg predstavnika Andreu Stucchija sa 6:1, 7:5.

Gorčić na ovom turniru nastupa i u paru s Italijanom Alessandrom Sarrom. Nakon što su bez borbe prošli prvu rundu turnira, Gorčić i Sarra će u drugom kolu dubla igrati protiv domaćeg para Giannessi/Portaluri.

Ismar se trenutno nalazi na 612. poziciji ATP liste.

Mladi bh. teniseri u Francuskoj

Juniorska teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine u sastavu Damir Džumhur i Jasmin Ademović igrat će za plasman od petog do osmog mjesta na finalnom turniru ekipnog Evropskog prvenstva u francuskom gradu La Rochelle.

Juniori BiH su na startu finalnog turnira poraženi od Francuske s 2:1. Ademović je u prvom meču izgubio od 13. juniora svijeta Juliena Obryja s 3:6, 3:6, a Džumhur je pobijedio prvog francuskog igrača Giannija Minu sa 6:2, 6:3.

U igri parova bolji od bh. tenisera bili su Obry i Puget s 2:6, 3:6.

U prvom meču za plasman od petog do osmog mjesta mladi bh. teniseri igrat će protiv Hrvatske.