Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena i u Češkoj

0

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Brnu od Češke Republike sa 2:4 u susretu drugog kola grupe 3 glavne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Domaći sastav prvi dolazi do prednosti u 10. minuti, a strijelac je bio David Černý. Samir Gosto u 16. minuti na asistenciju Josipa Boškovića izjednačuje rezultat.

Iako su oba tima stvarala šanse, Česi su bili efikasniji, te Michal Seidler i David Drozd u 25. i 26. minuti donose novu prednost svom timu. Marijo Aladžić u 34. minuti vraća nadu našoj selekciji da može ostvariti pozitivan rezultat, međutim već u sljedećoj minuti Radim Záruba postiže pogodak za konačnih 4:2.

Njemački mediji: 'Ako Dodik proglasi secesiju, za sat vremena će izbiti rat'

Nesretan poraz bh. futsalera na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije nastavlja 3. marta kad će gostovati selekciji Armenije.

Češka Republika-Bosna i Hercegovina 4:2 (1:1)

Češka Republika: Ondřej Vahala, Radim Záruba, Pavel Drozd, Tomáš Koudelka, David Drozd, Lukáš Němec, Jan Křemen, Jiří Vokoun, Lukáš Křivánek, Lukáš Rešetár, Michal Seidler, Michal Holý, Tomáš Buchta, David Černý. Selektor: Tomáš Neumann.

Bosna i Hercegovina: Darko Milanović, Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Samir Gosto, Josip Bošković, Bekir Hodžić, Senad Poračanin, Marin Sesar, Adnan Kalajdžić, Marijo Aladžić, Nermin Kahvedžić, Muanis Duvnjak, Almedin Bundavica, Admir Čorhodžić. Selektor: Ivo Krezo.