Europsko prvenstvo: Sjajne Bosanke pružile veliki otpor Bugarkama

0

Odbojkašice reprezentacije Bosne i Hercegovine poražene su od selekcije Bugarske 3:1 u meču drugog kola grupe B Europskog Prvenstva u Italiji.

Zmajice su u prvom setu pružile dobar otpor, ali je Bugarska držala prednost te je tako slavila 25:20.

Naše odbojkašice su sjajno ušle u nastavak meča te su vodile gotovo do sredine drugog seta kada je Bugarska napravila preokret te pobijedila 25:19.

Godišnjica prvog poslijeratnog derbija na Grbavici

Naša reprezentacija nije odustajala nakon 2:0, te su pružili izvanrednu igru u trećem setu gdje su smanjili zaostatak i i pobijedili 25:19.

Uprkos dobroj igri i borbi Zmajica Bugarska je u četvrtom setu uspjela pobijediti meč.

Bravo, Bosanke: Odbojkašice pobjedom otvorile nastup na Evropskom prvenstvu

Bh. odbojkašice su pobjedom protiv Švicarske u prvom kolu pokazale da se imaju čemu nadati. Do kraja grupne faze izabranice Stevana Ljubičića imat će šansu protiv Rumunije, Hrvatske i domaćina Italije u Torinu.

Podsjetimo, plasman u osminu finala izborit će četiri prvoplasirane selekcije iz grupe.