Džudistkinja Aleksandra Samardžić osvojila 7. mjesto na EP-u

Fena
Najbolja mlada bosanskohercegovačka džudistkinja Aleksandra Samardžić osvojila je sedmo mjesto na Evropskom juniorskom prvenstvu u španskoj Malagi.

Devetnaestogodišnja članica JK Nippon iz Sarajeva na startu prvenstva u kategoriji do 70 kg pobijedila je predstavnicu Holandije, u 2. kolu poražena je od Francuskinje, a nastup na EP-u završila je porazom u repesažu od mađarske predstavnice.

Naša ostala dva takmičara na prvenstvu Petar Zadro, u kategoriji je do 66 kg, ostvario je dvije pobjede, nad predstavnicima Izraela i Moldavije, a poražen je od turskog takmičara, dok je Nikola Mišković u kategoriji do 81 kg u 1. kolu poražen od francuskog takmičara.

Na EP-u učestvuje 405 mladih džudaša i džudašica iz 41 države.