Bravo: Pogledajte slavlje Džejle Makaš nakon što je postala prvakinja Europe

Fena
Mlada bosanskohercegovačka taekwondo reprezentativka Džejla Makaš osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kadetskom prvenstvu koje se održava u španskom odmaralištu Marine d'or.

Reprezentaciju Bosne i Hercegovine na tom takmičenju predstavlja 11 takmičara u pratnji trenera reprezentacije Mladena Ristića i Vedrana Ćubele, saopćeno je iz Taekwondo saveza BiH.

Makaš je drugog dana EP-a nakon pet izvrsno odrađenih borbi osvojila titulu prvakinje Europe.

Danas je nastupila i Petra Ždero u kategoriji – 47kg koja je nakon tri pobjede izgubila u polufinalu te osvojila bronzanu medalju.

Prvog dana takmičenja na tatami je izašla Ada Avdagić koja se bori u kategoriji -33kg. Nakon dvije uvjerljive pobjede u iznimno jakoj konkurenciji Avdagić je osvojila bronzanu medalju. Do kraja EP-a nastupit će još osam bh. takmičara.