Dva zlata i bronza za karatiste BiH na SP-u

Muška karate selekcija  Bosne i Hercegovine osvojila je dvije zlatne i bronzanu medalju na 4. svjetskom seniorskom prvenstvu WUKF asocijacije, koje je održano u italijanskom Lignanu, saopćeno je iz Karate saveza Federacije BiH.

Titulu svjetskog prvaka osvojila je bh. reprezentacija u ekipnim borbama savladavši u finalu Italiju. Ekipa u kojoj su nastupili Jasmin Kovačević, Željko Zombra, Meho Plavšić i Denis Kurtić, do finala je došla pobjedama nad Poljskom, Engleskom, Rumunijom i Ukrajinom.

Drugo zlatno odličje u pojedinačnim borbama izborio je Jasmin Kovačavić u  kategoriji do 80 kg, dok je bronzu osvojio Željko Zombra u kategoriji preko 80 kg.