Dominacija Amerikanaca u trci na 100 metara, Fred Kerley osvojio zlato

0

Američki atletičar Fred Kerley osvojio je noćas zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Eugeneu, u trci na 100 metara.

Kerley je trku završio vremenom 9,86 sekundi, dok je drugi kroz cilj prošao njegov sunarodnik Marvin Bracy zaostavši dvije stotinke za pobjednikom.

Bronza je takođe pripala domaćem takmičaru Trayvonu Bromellu (9,88).

Pogledajte kako Oružane snage BiH vježbaju s američkim vojnicima

Amel Tuka otkazao nastup na Svjetskom prvenstvu

Ovo je prvi put da sva tri Amerikanca osvoje medalje u trci na 100 metara, nakon Svjetskog prvenstva u Tokiju 1991. godine (Carl Lewis, Leroy Burrell i Dennis Mitchell).

U dosadašnjoj karijeri 27-godišnji Kerley je osvojio još tri medalje na svjetskim prvenstvima, među kojima i zlato u štafeti 4x400 metara na posljednjem takmičenju 2019. godine u Dohi.

Branilac titule Amerikanac Christian Coleman trku je završio na šestom mjestu (10,01), dok je aktuelni olimpijski šampion Italijan Marcell Jackobs odustao od nastupa u polufinalu zbog povrede.