Čestitke, momci: Bh. odbojkaši osvojili srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama

0

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu, nakon što je u finalnom meču nakon preokreta poražena od Irana rezultatom 1:3 u setovima.

Našem timu to je sedma medalja s Paraolimpijade, a četvrta srebrna, poslije onih iz Sydneyja 2000, Pekinga 2008. i Rio De Janeira 2016. godine. Iran je, s druge strane, osvojio desetu paraolimpijsku medalju, a osmu zlatnog sjaja.

Iran je bolje krenuo u meč i poveo s 6:1. Naši momci su u jednom trenutku uspjeli prići na 12:11, ali su se Iranci potom ponovo odvojili i otišli na 19:13. Time out našeg selektora Ifeta Mahmutovića je urodio plodom, te je bh. tim došao do velikog preokreta, te osvojio prvi set rezultatom 25:22.

Ozbiljna situacija u selima oko Srebrenice: Otežano gašenje požara zbog nepristupačnog terena

Iranci su u drugom setu poveli s 5:0. Uspjeli smo im prići na 9:7, ali su se ponovo odvojili na 16:11. Ipak, naš tim se opet vratio i uspio izjednačiti na 18:18. Igralo se potom poen za poen. Bh. odbojkaši nisu uspjeli iskoristiti tri set-lopte, ali Iran jeste svoju treću, te je s 30:28 izjednačio rezultat.

Početak trećeg seta je također bio u u znaku Iranaca, koji su poveli s 3:0, a potom i 7:3. Uspjeli smo u jednom trenutku prići na 9:7, međutim, Iran se velikom serijom odvojio na 15:7, a potom i na nedostižnih 20:10.. Na kraju su osvojli set s 25:16 i preokrenuli rezultat.

Gledajte uživo finale iz Pariza: Bh. odbojkaši u borbi za treće paraolimpijsko zlato

Četvrti set donio je potpunu dominaciju Irana, koji je vodio od samog početka, te došao do prednosti od 15:6, a potom i 19:10, što je značilo kraj. Osvojili su set s 25:14 i stigli do pobjede.

Podsjetimo, naš tim je prošao u polufinale kao prvoplasirani iz A grupe, pobjedivši redom Egipat (3:1), Kazahstan (3:2) i Francusku (3:0).

U borbi za finale s 3:0 su bili bolji od Njemačke.

Doček našim zlatnim odbojkašima bit će upriličen u ponedjeljak, 9. septembra.