Čestitamo: Ismail Barlov osvojio četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu

0
FENA

Ismail Barlov osvojio je četvrto mjesto na Svjetskom seniorskom prvenstvu u paraplivanju koje se održava u Manchesteru.

Takmičar Plivačkog kluba SPID iz Sarajeva, koji je sa samo 12 godina uspio izboriti A normu za nastup na Svjetskom seniorskom prvenstvu, večeras je finalnu trku u disciplini 50 metara prsno u klasi SB2 završio sa rezultatom 1:08.77.

Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je predstavnik Meksika Arnulfo Castorena sa rezultatom 57.76. Drugi je bio Italijan Emannuele Mariglioano (1:07.06), ispred Grka Ioannisa Kostakisa (1:07.43).

UK će glasati za rezoluciju o genocidu u Srebrenici: "Prozvat ćemo one koji se tome protive"

Sutra će bh. reprezentativac nastupiti u disciplini 50 miks.

Bh. boje u Manchsteru brani i Ismail Zulfić koji će nastupiti u srijedu u disciplini 50 delfin.

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine je Amel Kapo.