Amel Tuka osvojio peto mjesto u finalu Europskog prvenstva

2

Amel Tuka, najbolji bosanskohercegovački atletičar, danas u poljskom Torunu osvojio peto mjesto u utri na 800 metara.

Prvo i drugo mjesto osvojili su Poljaci Dobek (Tuka ga pobijedio u polufinalu) i Dobrowski, dok je Britanac Webb bio treći.

Tuka je ostvario vrijeme 1:47.37 minute, što je bilo dovoljno za peto mjesto.

Torun 2021. - undefined

PrtScr: Torun 2021.

Podsjećamo, Tuka je u polufinalnoj utrci na 800 metara izborio plasman u finale kao prvoplasirani u svojoj grupi s vremenom 1:47.55.

Tuka je ostvario vrijeme koje je bilo za dvije sekunde bolje od vremena koje je ostvario u kvalifikacijama.

Naš drugi predstavnik u utrci na 800 metara na Evropskom prvenstvu u Torunu Abedin Mujezinović nije se uspio plasirati u polufinale

Tuka je aktuelni svjetski viceprvak na otvorenom, a 18. februara ove godine već je nastupio na mitingu u dvorani u Torunu te s rezultatom 1:46.35 bio šesti.