Bosna i Hercegovina osvojila ekipno prvenstvo Balkana u judu za U18

0
Fena

Nakon završenih pojedinačnih borbi na proteklom prvenstvu Balkana u judu na kojem je nastupilo preko 300 reprezentativaca balkanskih zemalja, upriličeno je i ekipno (mješovito M/Ž) prvenstvo Balkana na koje su se prijavile reprezentacije Grčke, Bugarske, Turske, Moldavije, Rumunije i BiH.

Bosna i Hercegovina osvojila je 1. mjesto, dok je drugoplasirana ekipa prvenstva reprezentacija Rumunije, a treće mjesto zauzeli su Turska i Grčka.

U 1. kolu ekipa BiH savladala je reprezentaciju Turske rezultatom 4:2. U drugom kolu i polufinalnim borbama BiH je savladala reprezentaciju Bugarske 4:3, dok su u finalu pobijedili reprezentaciju Rumunije s 4:2.

FK Željezničar došao do važne pobjede nad GOŠK-om i udaljio se od zone ispadanja

Kadetsku reprezentaciju BiH predvodio je trener Borse - Petar Zadro, a u sklopu reprezentacije za ekipno prvenstvo nastupali su:

Kadeti:

-60: Anes Šomić (Una Bihać), Mario Novak (Borsa Mostar), -81: Ivan Miličević (Herceg Mostar), Imran Gušić (Braća Lukač Sarajevo), +81: Almin Halilagić (Una Bihać), Risto Kretija (Sokolovi Zvornik)

Bh. džudisti se pripremaju za velika takmičenja u Olimpijskom trening centru na Kosovu

Kadetkinje:

- 48: Jovana Đurić (Panter Bijeljina), Nika Zovko (Borsa Mostar), -63: Korina Džidić (Borsa Mostar), Marija Luledžija (Sokolovi Zvornik), +63: Nina Grubišić Čabo (Herceg Mostar), Danijela Kajtazović (Sokolovi Zvornik).

Najuspješniji klub balkanskog prvenstva iz BiH je judo klub Borsa iz Mostara sa osvojenom zlatnom i bronzanom medaljom pojedinačno, te tri zlatna reprezentativca u ekipnom natjecanju.

Prvenstvo je održano u Sjevernoj Makedoniji, saopćeno je iz Judo kluba Borsa.