Bh. odbojkašice se borile koliko su mogle, ali Belgija je bila prejaka

0
Reprezentacija.ba / Ženska odbojkaška reprezentacija BiH

Bosanskohercegovačke odbojkašice doživjele su danas treći poraz na Europskom prvenstvu koje se ovih dana igra u Beogradu.

Bolje od bh. djevojaka s 3:0 u setovima bile su odbojkašice Belgije.

Prvi set naše djevojke odigrale su gotovo fantastično protiv favorizovanog protivnika. Vodili smo gotovo sve vrijeme, a pred kraj imali prednost od 22:20. Ipak, u najbitnijim trenucima seta Belgijke su bile bolje i na kraju su slavile sa 25:23.

Serija po kultnoj videoigri osvojila svijet, obnovljena je za drugu sezonu sedmicu nakon premijere

U drugom setu dobro smo se držali samo do rezultata 5:5. Potom Belgija ubacuje u brzinu više i lako dobija ovaj period igre sa 25:19.

U posljednjem setu gledali smo egal do rezultata 12:12, a onda Belgija ponovo 'bježi' i na kraju dobija set sa 25:15.

Naše odbojkašice sada su na omjeru 1-3 i imaju gotovo nemoguću misiju da se plasiraju u drugu fazu takmičenja.

U posljednjem kolu igramo protiv vrlo snažne Rusije.