Amel Tuka osvojio drugo mjesto i plasirao se u polufinale

Amel Tuka je u danas održanoj kvalifikacijskoj utrci na 800 metara osvojio drugo mjesto!

On se tako plasirao u polufinale Europskog dvoranskog prvenstva u atletici koje se održava u Beogradu.

Tuka je trčao u drugoj kvalifikacijskoj trci u kojoj je osvojio drugo mjesto s vremenom 1:49,84 minute i direktno se plasirao u polufinale. Pobjednik Tukine grupe bio je Čeh Jan Kubista s vremenom 1:49,21 minute.

Polufinalne trke na 800 metara na programu su u subotu sa početkom u 19.25 sati.

Inače, na Europskom prvenstvu oko 1.100 najboljih atletičara iz 48 zemalja nadmetat će se u 26 atletskih disciplina.

Bosna i Hercegovina ima tri predstavnika – Amela Tuku, Mesuda Pezera i Rusmira Malkočevića.