Zrinjski - Velež: Vehabović pogodio za veliko slavlje Rođenih

0

U toku je utakmica Velež - Zrinjski, a Vehabović je doveo Velež u vodstvo.

Veliku grešku je napravio Bekić i izgubio loptu. Uzeo ju je Brandao i proslijedio Vehaboviću, on vara jednog igrača i onda matira Varvodića za 0:1!

Jedna velika greška Bekića u finišu prvog dijela koštala je Plemiće. On je izgubio loptu u 43. minuti blizu svog gola, uzeo ju je Brandao i proslijedio Vehaboviću, on vara jednog igrača i onda matira Varvodića za 0:1!

Inače, Zrinjski je u minutama prije te situacije zaista dominirao, vršio veliki pritisak i u nekoliko navrata prijetio, ali bezuspješno. U 34. minuti je lopta “plesala” po gol-crti Rođenih nakon kornera Dinka Trebotića, ali nekako su gosti otklonili opasnost, piše SC Sport.

U 39. minuti je šansu imao i Marin Magdić, ali je nakon prekida uspio pogoditi samo vanjski dio mreže gola gostiju.

Inače, Velež osim pogotka i nije imao pravu šansu, a prijetio je tek udarcima Georgijevića pored gola i Samira Radovca pravo u dobro postavljenog Miru Varvodića.

Glavni sudija mostarskog derbija je Elvis Mujić iz Banovića.

U početnom sastavu Zrinjskog su Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Bekić, Zlomislić, Trebotić, Juranović, Bilbija, Todorović, Mašić. Rezerve: Soldo, Bašić, Pušić, Ljubić, Marušić, Gačić, Tičinović, Škrbić, Vukoja.

S druge strane, u početnom sastavu Veleža su Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Ferreyra, Ćosić, Hasanović, Radovac, Pršeš, Vehabović, Brandao, Georgijević. Rezerve: Kjosevski, Radović, Cheshmedjiev, Osmić, Behram, Alagić, Sijamija, Cvijanović, Zubanović.