Zrinjski se okliznuo Pod Bijelim brijegom: Radnik nosi bod iz Mostara

Odigrane su dvije utakmice Premijer lige Bosne i Hercegovine. U prvom kolu Lige za prvaka Zrinjski je dočekao Radnik iz Bijeljine, dok je u Ligi za opstanak Mladost dočekala Vitez.

Plemići su na svom terenu dočekali bijeljinski Radnik, a gosti su nakon samo devet minuta igre šokirali navijače na stadionu Pod Bijelim brijegom. Mrežu domaćih zatresao je Velibor Đurić.

Zrinjski je izjednačio nakon samo deset minuta igre u drugom poluvremenu. Pogodak za izjednačenje ekipe iz Mostara postigao je Miloš Filipović. Susret je završen rezultatom 1:1.

U prvom susretu Lige za opstanak Mladost je u Doboju kod Kaknja ugostila Vitez. Domaćin je slavio rezultat