Zrinjski pobijedio Borac i osvojio Kup BiH

0

U uzvratnom susretu finala Kupa BiH na "Gradskom stadionu" u Banjoj Luci sastali su se FK Borac i HŠK Zrinjski, a meč je završen 1:0 za Plemiće, ukupni rezultat 2:0.

Gosti iz Mostara branili su gol prednosti, jer su u prvoj utakmici odigranoj na stadionu Pod Bijelim brijegom slavili s 1:0.

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko uzbudljivih trenutaka, ali bez golova. Očekivali smo neizvjesno drugo poluvrijeme, u kojem će Borac pokušati nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice, dok će Zrinjski nastojati sačuvati svoju prednost i osvojiti trofej Kupa Bosne i Hercegovine.

Christian Schmidt čestitao Kurban-bajram: 'Uživajte u Božijoj milosti tokom radosnih trenutaka'

Pred sami kraj prvog poluvremena, Kiš je šutirao iz slobodnog udarca, ali Milošević je boksovao loptu.

U 82 minuti Zrinjski stiže do vodstva nakon centaršuta, Malekinušić je primio loptu i odlično šutirao te savladao Miloševića za vodstvo od 0:1, i to je konačan rezultat u Banjoj Luci