Zrinjski nesretno poražen od Legije, VAR mu poništio dva gola

0

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka Zrinjskog večeras su u Mostaru poraženi od Legije iz Varšave s 1:2 u meču trećeg kola Konferencijske lige.

Prvo poluvrijeme

Gosti iz Poljske krenuli su nešto bolje u meč.

Prvu veliku šansu imali su u 21. minuti, ali je Marko Marić sjajnom odbranom spasio domaći tim.

Pjesma Eurovizije | Uzbudljiva noć u Švedskoj: Dobili smo sve finaliste Eurosonga 2024

U 28. minuti su još jednom zaprijetili, ali je Radovan Pankov šutirao preko gola.

Nedugo potom Zrinjski je poveo. Josip Ćorluka se našao u ulozi asistenta, a za 1:0 u 30. minuti pogodio je Nemanja Bilbija.

Radost domaćina je kratko trajala, jer je Slobodan Jakovljević dvije minute kasnije nesretno pogodio vlastitu mrežu za 1:1.

Imao je Zrinjski dobru priliku preko Ćorluke u 43. minuti, dok su gosti u 45. ozbiljno zaprijetili preko Kramera.

Drugo poluvrijeme

Zrinjski je u 54. minuti došao do drugog gola preko Ćorluke, no njegov pogodak je poništen zbog offsidea, koji je potvrdio i VAR.

Domaći su i poslije toga nastavili s napadima i nastavili prijetiti.

Ipak, u 63. minuti 'hladan tuš' za domaće navijače. Gosti su postigli gol preko Blaža Kramera, koji je prvo poništen, a onda priznat poslije gledanja VAR-a.

Uspio je Zrinjski u 69. uzvratiti preko Matije Malekinušića, ali je ovaj put VAR poništio gol 'Plemićima', drugi put večeras.

Istrošili su se izabranici Krune Rendulića u nastavku, te nisu uspjeli doći do poravnanja.

Gosti su, s druge strane, u 93. minuti imali priliku doći do trećeg gola, ali nisu pogodili.

Poslije ovog poraza Zrinjski je ostao na učinku od tri boda i pao je na treću poziciju.

Legia se probila na prvo mjesto sa šest bodova.