Zrinjski i Široki Brijeg upisali pobjede na domaćem terenu

Utakmicama u Mostaru i Širokom Brijegu kompletirano je 25. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Vidjeli smo dvije domaće pobjede.

Plemići su na svom terenu dočekali Krupu na Vrbasu i upisali pobjedu rezultatom 2:0. Zrinjski je do vodstva došao golom u 29. minuti susreta, a pogodio je Ivan Čurjurić. Konačnih 2:0 u 84. minuti postavio je Bencun.

Široki Brijeg je postigao samo jedan pogodak u susretu sa GOŠK-om iz Gabele, ali je on bio dovoljan za pobjedu. Strijelac je u 21. minuti bio Dino Ćorić.

Zrinjski je sada na drugom mjestu (50) sa šest bodova manje od Sarajeva (56), dok je Široki trećeplasirani sa 11 bodova manje od Zrinjskog i svega tri boda više od Željezničara.