Zrinjski i Sarajevo podijelili bodove

Nakon više od osamdeset minuta odigranih u fer i korektnoj igri finiš utakmice između Zrinjskog i Sarajeva koja je okončala rezultatom 1:1, protekla je u naelektriziranoj atmosferi koja je krenula nakon izjednačujućeg pogotka Mostaraca koji je postignut iz sporne situacije.

Ipak imajući u vidu ono što se moglo vidjeti na travnjaku, stvorene prilike na obje strane, neodlučen rezultat je možda i najrealniji ishod ove utakmice mada zbog priključenja vrhu ni jednoj ni drugoj momčadi jedan bod ne predstavlja previše.

Prvo poluvrijeme proteklo je u atraktivnoj igri prožetoj brojnim prilikama no u tom dijelu igre mreže su ostale netaknute. Sarajevo je dobro otvorilo utakmicu, a najbolju priliku je imao Alen Škoro koji je zbog povrede ostao u svlačionici. Dodatne probleme treneru Janjošu zadala je i povreda ona Faruka Ihtijarevića koji je nakon pola sata igre morao napustiti travnjak, a umjesto njega u igri je ušao Jahović.

Mostarci su u drugom poluvremenu krenuli ofenzivno. Nakon prilike Jahovića lopta se odbija do Alena Avdića koji silovitim udarcem s par metara šalje loptu pod prečku domaćeg vratara Melhera. Zrinjski u nastavnku sve karte baca u napad i 84. minuti pogotkom Krešimira Kordića stiže do izjednačenja, ali kao što smo rekli sporna je bila pozicija centarfora Mostaraca u trenutku kada je lopta upućena prema njemu što je izazvalo proteste gostiju .

Zrinjski je u sudačkoj nadoknadi mogao potpuno preokrenuti situaciju, ali Alaim uspješno zaustavlja udarac Vlade Zadre.

Nogometaši Širokog Brijega su na svom terenu bili bolji od trebinjskog Leotara rezultatom 4-1 te su se pomjerili na drugu poziciju premijerligaškog karavana.
Iako je Leotar u Široki Brijeg došao kao ekipa koja ima 9 uzastopnih pobjeda, domaći sastav nije imao većih problema i od samog početka su Širokobriježani pokazali ko je gazda na terenu.

U strijelce su se upisali Varea(14'), Mišić(34'), Wagner (36', 57'), a na strani Trebinjaca jedini gol je postigao Magazin(73').

Slavija i Olimpik su podijelili bodove odigravši 0:0. Domaći igrači su na sve načine pokušavali prebaciti loptu preko gola Olimpika, ali su poslije sudijskog zvižduka pognute glave napustili teren.