Zmajice u Sloveniji prvi put poražene u Ligi nacija

0

Ženska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras, 1. decembra, u Kopru od Slovenije sa 1:2 u susretu 5. kola grupe B4 UEFA Lige nacija.

Prvu priliku imao je domaći sastav u 5. minuti preko Zale Kuštrin koja je pogodila stativu.

Nakon toga terensku inicijativu je preuzeo bh. tim i u 19. minuti dolazi do prednosti. Maja Jelčić je iskoristila grešku odbrane Slovenije, stvorila sebi prostor za šut i sa desetak metara poslala loptu u mrežu.

Premijer KS Nihad Uk objavom fotografije na Instagramu proslavio 36. titulu Real Madrida

Do kraja prvog poluvremena imale su Slovenke dva pokušaja da ugroze gol Jelene Gvozderac, ali se rezultat nije mijenjao.

U nastavku domaćin preuzima inicijativu, a Gvozderac u nekoliko navrata dobro interveniše i spašava mrežu. Ipak, Slovenke uspijevaju preokrenuti rezultat golovima Kuštrin u 74. i 77. minuti.

Zmajice su tako pretrpjele prvi poraz u takmičenju UEFA Liga nacija.

Prvi nastup za nacionalni tim ubilježila je Emma Veletanlić koja je u finišu utakmice ušla u igru umjesto Aide Hadžić.

U drugom susretu grupe večeras će se sastati Bjelorusija i Češka.

Na tabeli Bosna i Hercegovina ima 8 bodova, Češka 7, Slovenija 6, a Bjelorusija 2.

Zmajice će se u posljednjem kolu sastati sa Bjelorusijom 5. decembra u 19 sati na stadionu Bilino polje u Zenici.