Zmajevi sjajno parirali Italiji, pa ostali 'bez krila': BiH upisala šesti poraz u nizu

6

Nogometaši Bosne i Hercegovine poraženi su u Empoliju od reprezentacija Italije (1:0), u prijateljskoj utakmici pred EURO 2024.

Utakmica je krenula agresivno na obje strane, a već u četvrtoj minuti Italijani stižu do šanse, ali Scamacca nakon centaršuta nije uspio doći do lopte.

Hajradinović je u osmoj minuti imao ogromnu šansu, ali ga je njegova namještanje koštalo gola te je Donnarumma intervencijom spasio Italijane.

SIPA istražuje Košarkaški Savez BiH: Šta se krije iza zatvorenih vrata?

Azzurri su brzo odgovorili (11. minuta) kada je u šesnaestercu Frattesi šutirao, ali odbrana BiH pravi blokadu. Nakon toga je Chiesa okušao šut, ali Pirić spašava svoj gol.

Hajradinović se još jednom našao u sjajnoj prilici. Odbila se lopta do njega u šesnaestercu Italijana, ali njegov šut je izblokirao protivnički igrač u 21. minuti.

Italijani su u nastavku potpuno kontrolisali igru, a kazna za propuštene šanse Zmajeva uslijedila je u 38. minuti kada je Frattesi zatresao mrežu za 1:0.

🇮🇹🆚🇧🇦 Nakon prvih 45 minuta, Italija vodi sa 1:0 golom Davidea Fratessija iz 38. minuta. #NFSBiH #zmajevi #ItaBiH

Posted by Nogometni savez Bosne i Hercegovine on Sunday, June 9, 2024

Na odmor se otišlo sa vodstvom Italije od 1:0.

U nastavku nas je dočekala uspavanka te se nije bilo šansi na terenu. Obje ekipe kao da su bile zadovoljne prikazanim.

Italijani su uspjeli zaprijetiti u 63. minuti kada je Scamacca odlično šutirao, ali Pirić još bolje intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Isti igrač je imao izvanrednu priliku u 73. minuti, ali njegov šut ponovo brani sjajni golman Zmajeva.

Zmajevi su najveću šansu imali u prvoj minuti nadoknade kada je odbrana Italije pogriješila, ali Ahmedhodžić nije uspio savladati Donnarummu jedan na jedan.

Italija je slavila pobjedu protiv Bosne i Hercegovine sa rezultatom 1:0.