Zmajevi raširili krila u Zenici i porazili slabašni Lihtenštajn

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Zenici reprezentaciju Lihtenštajna rezultatom 5:0.

Meč je počeo sa ovacijama kapitenu Emiru Spahiću koji je nedavno doživio nesreću kod Gacka i koji se trenutno oporavlja na KCUS-u.

Reprezentaciju BiH u vodstvo je doveo Amer Gojak u 11. minutu susreta nakon asistencije Edina Džeke.

Imala je naša reprezentacija u prvom poluvremenu dosta prilika, najviše preko Edina Džeke, ali su šutevi našeg kapitena odlazili pored gola.

Uživo iz Zenice: Bosna i Hercegovina - Lihtenštajn 1:0

U 33. minutu iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara odlično je šutirao Pjanić, ali je njegov pokušaj odbranio Buchel.

Zmajevi su odlično držali reprezentaciju Lihtenštajna u prvom poluvremenu, a u 24. minutu Zmajevi su imali odličnu šansu preko Višće i Džeke, ali su njihovi pokušaji bili neprecizni.

U drugom poluvremenu, pred sami kraj susreta Zmajevi su čekirali pobjedu.

Prvo je u 80. minutu pogodio Duljević, da bi u 84. minutu iz kornera pogodio Džeko.

Višća je na ubačaj Kolašinca povisio na 4:0, a pobjedu je ovjerio Gojak nakon odlične solo akcije Duljevića.