Zmajevi odigrali odličnih 60 minuta u Engleskoj. Penal uništio snove o velikom rezultatu

6

Engleska je sa 3:0 nadigrala Bosnu i Hercegovinu u prijateljskom susretu u Newsastleu.

Naši momci su bili borbeni, ali od 60. minute kada je pao prvi gol, naša igra se raspala i doživjeli smo težak poraz.

Na klupi Zmajeva debitirao je Sergej Barbarez.

Macron istražuje opcije nakon rezultata: Nijedan od tabora ne može računati na apsolutnu većinu

Prvo poluvrijeme

Zmajevi su odlično odigrali prvo poluvrijeme. Prvu priliku smo upisali u petoj minuti kada je  Cole Palmer ubacio iz slobodnog udarca, ali odbrana BiH je odlično reagirala.

Već u narednom napadu Ermedin Demirović je šutirao nakon ubačaja Haris Hajradinovića, ali Jordan Pickford je bio siguran.

Uživo iz Newcastlea sa prijateljske utakmice: Engleska - Bosna i Hercegovina 3:0

U 9. minuti, odlična prilika za Englesku. Palmer je dodao do Watkinsa, a Nikola Vasilj odlično brani.

U 24. i 25. minuti bilježimo po jedan korner (prvo BiH, pa Engleska) na obje strane, ali bez većih opasnosti.

U 33. minuti, Gazibegović je dobro šutirao ali je njegov udarac blokiran u posljednji trenutak.

U 41. minuti, Hajradinović je snažno šutirao ali odbrana Engleske to izbacuje u korner.

Nakon 45 minuta ostalo je 0:0.

Drugo poluvrijeme

Engleska je povela iz penala. Igrala se 60. minuta, a strijelac je bio Palmer. Vasilj je bio na toj lopti, ali nije uspio odbraniti. Prije toga žuti karton za Tahirovića koji je povukao Watkinsa za penal.

U 86. minuti Alexander-Arnold ostao na desnoj strani i postigao gol za 2:0. Prije njega, Harry Kane je poslao loptu, a Arnold iz voleja sjajno pogodio dalji ugao gola naše selekcije.

Konačnih 3:0 postavio je Hare Kane. Englez je pogodio iz gužve. Dobri golman Vasilj je bio i na ovoj lopti, ali nije uspio odbraniti.

Zmajevi nastavljaju svoj put po Europi. Već ujutro lete avionom za Pisu - Zmajevi 9. juna u Empoliju igraju prijateljsku utakmicu protiv Italije, koja je aktuelni prvak Europe.