Zlatan Ibrahimović se nakon osam mjeseci vratio na teren i poslao srceparajuću poruku

0

U pobjedi Milana protiv Atalante na teren se vratio Zlatan Ibrahimović nakon osam mjeseci pauze zbog povrede koljena.

Švedski igrač bosanskohercegovačkih korijena igra svoju 23. sezonu u profesionalnom fudbalu. Iako ima 41 godinu, i ove godine puni 42, još u Milanu smatraju da im može pomoći na terenu.

U igru je ušao u 74. minuti, a povratak nije obilježio golom ili asistencijom. Ipak, italijanskom timu to nije ni trebalo, s obzirom na to da su pobijedili 2:0

Kultura sjećanja: Kanada će kosponzorirati Nacrt rezolucije UN-a o Srebrenici

Prvi gol je postignut u 25. minuti, a u svoju mrežu loptu je poslao Juan Musso.

U drugom poluvremenu, pobjedu je potvrdio Junior Messias, na asistenciju Rafael Leaa

Ibrahimović je, nakon meča, izjavio kako se osjeća dobro iako je puno propatio, te da ne želi da igra par minuta već cijeli meč.

Milan je sada izjednačen s Interom i dijele drugo mjesto. Slijedi im velika borba da ostanu na top četiri pozicije, imajući u vidu da su Roma i Lazio samo tri, odnosno pet bodova iza Milana, i imaju utakmicu manje.