Željo bolji od Leotara, Sarajevo poraženo u Modriči

Iako je Leotar prvi došao u vodstvo preko Komnenića u 27. minuti, samo minutu kasnije Kerla poravnava na 1:1. Golovima Bekrića i Bučana u drugom dijelu utakmice Željezničar je došao do nove domaće pobjede.

Plavi su mogli ubjedljivije slaviti, ali se prilikom udarca Cocalića ispriječila prečka, odnosno stativa kod Bešlijinog šuta.

Sarjaevo je poraženo na gostovanju u Modriči sa 2:0. Vasiljević je doveo Uljare u vodstvo nakon pola sata igre, da bi u 42. minut Stokić povisio na 2:0. Na kraju će se ispostaviti da je to bio konačan rezultat utakmice.

Orašje je pobjedom u Posušju vratilo nadu u ostanak u Premijer ligi, dok za njihove današnje domaćine već možemo reći da će se sljedeće sezone takmičiti u nižem rangu.

Jedinu gostujuću pobjedu odnio je Borac koji je kao gost savladao ekipu Laktaša. Strijelci za Banjalučane bili su Kajkut (13.) i Ljubojević (69.). Borac se ovom pobjedom popeo na petu poziciju i za četveroplasiranim Sarajevom zaostaju svega tri boda.

U derbiju 26. kola Slavija je s minimalnih 1:0 pobijedila Zrinjski i tako preuzela drugo mjesto od Sarajeva, koje je poraženo kod Modriče rezultatom 3:0.

Novu domaću pobjedu upisao je Velež i to nad Širokom (3:0), koji ove sezone pruža nevjerojatno loše partije. Golove za Rođene postigli su Obad u 7. i 51. minuti, te Duraković u 90. minuti.

U najzanimljivijoj utakmici ovoga kola Zvijezda i Čelik su podijelili bodove odigravši 2:2. Domaći dolaze u vodstvo već u 4. minuti preko Huseinbašića. Petnaest minuta kasnije gosti poravnavaju preko Nemeljakovića. U samom finišu susreta gosti preko Jacksona preokreću rezultat na 1:2. Kada su svi pomislili da će Zeničani Gradačac napustiti sa punim plijenom Omeragić je pogodio za konačnih 2:2.

Sloboda je pogocima Mešića i Bekića svladala Travnik rezultatom 2:0.