Željezničar zaustavljen u Banjoj Luci: Borac ubjedljivo jači

Završen je jedan od najvećih derbija u domaćem fudbalu, onaj između Borca i Željezničara. Borac je zaustavio pobjednički niz Željezničara rezultatom 3:0.

Borac je poveo u prvom poluvremenu golom Saše Kajkuta na samom početku utakmice, što je bio i jedini gol u prvom poluvremenu.

Slična situacija je bila i u drugom poluvremenu, a na samom kraju utakmice u 85. minuti pobjedu ekipe iz Banje Luke potvrdio je Marko Mirić. U sudijskoj nadoknadi, Marko Jovanović pogađa za treći gol, što je bio i konačni rezultat.

Ovim je Željezničar izgubio lidersku poziciju i sada je na trećem mjestu, dok prvu poziciju dijele ekipa sa Koševa i Tuzla City.