Željezničar se namučio protiv Veleža

U svih pet susreta igranih u subotu pobjede su ostvarili domaći timovi.

Čelik je u komšijskom derbiju sa 2:1 salvadao Travnik. Golove za Zeničane postigli su Vidovića i Nikića dok je utješni gol za Travničane postigao Velimir Tolić golom iz jedanaesterca. Čelik je konačno pobjegao iz opasne zone.

Zvijezda je nakon sušnih 7 kola i pet uzastopnih poraza konačno došla do pobjede. Iako je izgledalo da će Zvijezda razočarati i u ovoj utakmici to se nije desilo. U 26. minuti je Petković doveo Laktaše u vodstvo ali je Zvijezda brzo kreirala preokret i golovima Jusića i Hamzića otišla na poluvrijeme vodstvom od 2:1, treba istaći da je Hamzić postigao prekrasan gol sa oko 25 metara iz slobodnog udarca.

Laktaši su u drugom poluvremenu ostali bez stopera Race koji je zbog prigovora dobio crveni karton a nešto kasnije isključen je i drugi stoper Laktaša Njegomirović koji je šut Ćorića zastavio rukom na gol liniji. Siguran sa bijele tačke bio je Hamzić za 3:1.

Tačku na i postavio je Ćorić koji pogađa za 4:1 i treću pobjedu Zvijezde. Zvijezda je današnjem protivniku, Laktašima prepustila dno.

Rudar je na domaćem terenu slavio minimalnu pobjedu nad ekipom Modriče od 1:0. Gotovo čitavu utakmicu, domaćin je bio bolja i kvalitetnija ekipa dok se ekipa Zorana Ćurguza orijentisala na čuvanje svog gola što se na kraju ispostavilo pogrešnim. Rudar je pred sam kraj utakmice ostao i sa igračem manje a nekoliko trenutaka poslije je i došao u vodstvo kada je pogodio Gušić.

U 3 utakmice smo vidjeli 9 golova što znači da je prosjek bio 3 gola po utakmici, poželimo da prosjek ako je moguće bude još bolji i u narednim utakmicama 11. kola premijer lige BiH.

U tunelu je crveni karton dobio igrač Veleža, a Džafić je sredinom drugog poluvremena zaradio drugi žuti karton pa su igrači Veleža utakmicu završili sa 9 igrača. Crveni karton dobio je i trener gostiju Ibraković koji se žalio na odluku sudije da Džafiću da drugi žuti karton. Ibraković je inače bio nezadovoljan suđenjem i u srijedu u Kup utakmici gdje je njegov tim poražen sa 2:1.

Banjalučki Borac je minimalno savladao tuzlansku Slobodu i tako pobjegao Veležu na 5 bodova. Gol odluke stigao je u 65. minuti kada je sudija meča procjenio da je Krasić igrao rukom u svom šesnaestercu te pokazao na bijelu tačku a siguran izvođač bio je Kajkut.