Željezničar remizirao u Tuzli i sezonu završio bez gostujuće pobjede

2
S.G.

Igrači Slobode i Željezničara remijem su okončali ovu sezonu u Premijer ligi BiH, a na kraju je rezultat glasio 1:1.

Tuzlaci su prije dva kola trijumfom nad Borcem obezbijedili opstanak u ligi, dok su se Plavi prije ovog meča nadali kako bi mogli doći do prve gostujuće pobjede u serzoni, međutim u tome nisu uspjeli.

Prvo poluvrijeme

Saznajemo: Podnesena krivična prijava protiv Predraga Bartule

Počelo je kao iz snova za tim Edisa Mulalića koji je poveo već u 5. minutu utakmice.

Mladi Armin Hodžić zatresao je mrežu tima u kojem je ponikao, a iz poštovanja pogodak nije želio da proslavlja.

Samo dvije minute kasnije Sloboda se mogla u potpunosti vratiti, no nestvaran promašaj Ramića spasio je goste.

Golman Želje u 21. minutu sjajno je odbranio udarac bivšeg člana ove ekipe, Dženisa Beganovića. Zaista otvoren meč danas na Tušnju.

Četiri minute prije kraja prvog dijela domaći poravnavaju rezultat. Nakon jedne gužve u šesnaestercu gostiju, lopta dolazi do Jusića koji lijepo šutira i pogađa za 1:1.

Drugo poluvrijeme

I u nastavku se nastavilo u ofanzivnom ritmu sa obje strane. Gasal je šutirao malo preko gola Slobode početkom drugog dijela.

Malo kasnije u prilici je bio i Resić, no i njegov udarac je bio neprecizan.

Sloboda nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti gostima i uglavnom je igrala "na sigurno" pa su se oba tima morala zadovoljiti podjelom bodova.

U preostala dva meča posljednjeg gola Leotar i Tuzla City su također remizirali u utakmici bez golova, dok je Posušje sa visokih 3:0 razbilo banjalučki Borac.